AnelTech Serenty B Sınıfı Ais Sistemi

ANELTECH Serenity B Sınıfı AIS Sistemi

Ais (OTS) Sistemleri: AnelTech Serenty B Sınıfı Ais Sistemi

ANELTECH Serenity B Sınıfı AIS Sistemi

AIS ¦  ANELTECH Serenity-212TR AIS Otomatik Gemi Tanımlama Sistemi
Ürün Tanımı
Serenity-212TR, Klas B CS otomatik tanımlama cihazı ais transponder, renkli LCD ekran, sesli ışıklı uyarı ünitesi, ÖTV’siz akıllı kart ünitesinden oluşmaktadır. Kullanımı ve montajı son derece kolaydır. Serenity-212TR, denizcilerimizin zor şartlarda kullanabileceği şekilde su geçirmez ve TAK ÇALIŞTIR konsepti ile dizayn edildi ve tüm testlerden başarı ile geçti. Uluslararası Denizcilik Örgütü ve Uluslararası Elektroteknik Komite tarafından belirlenen (IEC, ITU-R, IMO) standartlarına göre üretildi. Serenity E-sistemin kurduğu yaygın satış ve servis ağı ile tüm denizcilere seyre değer güvenlik sunar.
Serenity-212TR, AIS Klas B CS Transponder Otomatik Tanımlama Cihazı
Serenity AIS Transponder, gemi ile gemi ve gemi ile sahil arasında gemilere ilişkin bilgilerin otomatik olarak karşılıklı iletişimini sağlayan, ANELTECH tarafından Türkiye’de geliştirilen otomatik tanımlama cihazıdır. Seyir emniyeti ve deniz güvenliğinin artırılması amacıyla ülkelerin kıyılarında seyreden gemilerin anlık izlenmesini sağlar. Serenity Klas B AIS otomatik tanımlama cihazı ile cihazın ilk montajı esnasında girilen ve daha sonra değiştirilemeyen Statik (Kalıcı) Bilgileri, seyir esnasında anlık olarak belirlenen Dinamik (Değişken) Bilgileri, geminin seferine özel oluşturulan Sefer Bilgileri düzenli aralıklarla belirli VHF kanallar› üzerinden yayınlanmaktadır. Üretimi Türkiye’de yapılan ve tüm dünyaya pazarlanan, Serenity marka Klas B AIS Otomatik Tanımlama Cihazları tüm Türkiye kıyılarının daha güvenli ve seyir açısından daha emniyetli olmasını sağlıyor. Deniz kazalarının önlenebilmesi ve deniz kazalarına acil müdahaleye katkıda bulunulabilmesi, arama ve kurtarma faaliyetlerinde daha etkin olunabilmesi, kaçakçılık ve yasa dışlı göçün önlenebilmesi, balıkçılık faaliyetlerinin kontrol altına alınabilmesi, ÖTV'si indirilmiş yakıtın usulsüz kullanımının önlenmesi Serenity ile artık mümkün.
ANELTECH, Kıyılardan Sonra Gemilerde
Denizcilik Müsteşarlığının 25 baz istasyonu ile tüm Türkiye’yi kapsayan Otomatik Tanımlama Sistemi AIS’ in kıyı istasyonları sistemini gerçekleştiren ANELTECH, ikinci aşamada Serenity Klas B CS Otomatik Tanımlama Cihazları ile denizcilik sektörüne hizmet etmeye devam ediyor.
Serenity-212TR Kontak Akıllı Kart Okuyucusu
ISO/IEC 14443 uyumlu akıllı kart entegrasyonu ile Serenity kullanıcılara geniş imkanlar sunar.
Serenity Trafik Düzenleme Mesajları
Serenity, OTS Kıyı istasyonları tarafından yayınlanabilecek bilgilendirme, trafik organizasyonu uygulamaları, yasak bölgeler, hız tahdidi, hız aşımı uyarısı, kısıtlı bölgelere giriş çıkış gibi bildirimleri alabilecek, istenen kuralları uygulayabilecek, kuralların ihlali durumunda ilgili mesajları üretip yayınlar.
Serenity Verici Çıkış Gücü Ayarlaması
Serenity, 2W ve 12,5W VHF verici gücünde yayın yapmaktadır. Çıkış gücü ayarı uzaktan kontrol edilebilmekte, istendiğinde kıyı istasyonları tarafından tanımlanan bölgeler içinde otomatik değişimi sağlayabilmektedir.
Serenity Enerji Kesilmesi Koruması
Serenity, herhangi bir sebeple enerjisinin kesilmesi durumunda, enerjisi kesilmeden önceki en son pozisyon ve zaman bilgisini kendi içerisine kaydeder. Yeniden enerji aldığında bu bilgileri yayınlar.
Serenity Kara Kutu Özelliği
Serenity, Klas-B CS cihazı, son 48 saatlik zaman dilimi için 5 saniye hassasiyetinde pozisyon, hız ve zaman bilgileri ile son 15 günlük tüm OTS mesajlarını ve varsa alarmlarını kendi içinde saklar.
Serenity Akıllı Kart Entegrasyonu
Serenity, kontak akıllı kart entegrasyonu sayesinde ÖTV’siz yakıt uygulamasının takibi başta olmak üzere bazı ulusal uygulamalar için geniş imkanlar sunar.
Serenity Balıkçı Tekneleri Özel Durum Özelliği
Serenity ile OTS Kıyı istasyonları ve balıkçı tekneleri dışındaki deniz araçlarında bulunan her tür OTS cihazı, balıkçı teknelerine ait OTS bilgilerini normal şekilde görüp izler. Balıkçı teknelerinde kullanılan OTS Klas - B CS, Cihazı ile balıkçı tekneleri birbirlerini göremez, diğer deniz araçlarını görebilecek ve diğer balıkçılar tarafından gönderilen OTS mesajlarını izleyemeyeceklerdir. Balıkçı teknelerinden gönderilen SAR mesajlar›, herhangi bir şekilde filtrelenemez, varsa ekran üzerinde görüntülenir.
Serenity SAR Yeteneği
Serenity herhangi bir kaza, beklenmedik arıza, yangın ve sağlık problemleri gibi çok özel durumlarda, bilgilendirme mesajlarını atabilen özel düzeneğe sahiptir. Bu sayede kullanıcının girdiği özel durum bilgisinin yayınlandığının teyidini hem sesli hem ışıklı bir uyarı ile verir.
Serenity Haberleşme, Dinleme Yeteneği
NMEA formatında haberleşebilen servis portuna (RS 232) sahiptir. Gerekli teknik donan›m sayesinde ayrıca DSC kanalı da (Kanal 70) dinlenebilinir.
Ürün Özellikleri
Yazılım (Software)Linux işletim sistemi
Bellek64 Mb SDRAM + 32 MB Flash Bellek
Ekran Dahili 7" genişliğinde LCD TFT 800x480 genişliğinde renkli ekran
Ses buzzer (SERENİTY 212 TR), ses stereo kodlu ve amplifier
Klavye Gömülü fonksiyonel klavye (9 tuş)
  • Marka: ANELTECH
  • Ürün Kodu: Üretilmemektedir
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde

Etiketler: aneltech serenty b sınıfı ais sistemi, üretilmemektedir, aneltech, ais (ots) sistemleri serenity